Aktualności

Podziękowanie

Grono miłośników Baszta Jazz Festivalu z roku na rok poszerza się, mamy wspaniałą publiczność, jak również wielu społeczników i darczyńców oraz instytucji zaangażowanych w działania festiwalowe - wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność na festiwalu i pomoc!


czytaj dalej
To była sentymentalna podróż, podczas której emocje sięgały zenitu.

Niezwykle szybko minęły trzy dni Baszta Jazz Festivalu w Czchowie przepełnionego wspaniałym jazzem. To była sentymentalna podróż, podczas której emocje sięgały zenitu. 

W tym roku XX Baszta Jazz Festival w Czchowie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura - Interwencje’2019”. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu przygotowaliśmy wyjątkowe wydarzenie jazzowe, wyróżniające się spośród innych popularnych imprez. Festiwal pełni kluczową rolę w życiu kulturalnym regionu i sprawia, że Czchów staje się prężnym ośrodkiem jazzu tradycyjnego na południu Polski.


czytaj dalej
To już dwadzieścia lat Baszta Jazz FestivaluTo już dwadzieścia lat Baszta Jazz Festivalu
Dzisiaj dzieje się wiele, świat pędzi na oślep. Dlatego warto na chwilę zatrzymać się i odpocząć. Gwarantujemy, że tylko w Czchowie - gdzie przyroda i zabytki urzekają swoim pięknem, podczas Baszta Jazz Festivalu – przepełnionego starym dobrym jazzem, można naładować akumulatory na wiele dni.
czytaj dalej
Dzisiaj świętujemy jubileusz 20-lecia Baszta Jazz FestivaluDzisiaj świętujemy jubileusz 20-lecia Baszta Jazz Festivalu

Czchowski festiwal pokazuje, że w niewielkim miasteczku na południu Polski przez 20 lat promowana jest bogata tradycja jazzu. Tu spotykają się wrażliwi ludzie, dojrzali muzycy dbających o młodych oraz uważna i życzliwa widownia.


czytaj dalej
Droga do raju… przez Czchów Droga do raju… przez Czchów

I tu, po tej chwili ciszy odzywa się Jacek Mazur. – Może nie w Słomnikach, ale w Czchowie. Może nie na taką skalę, ale stworzę festiwal jazzowy. Macie moje słowo!


czytaj dalej
To juz 20-ta edycja!To juz 20-ta edycja!

To już XX-ta, jubileuszowa edycja Baszta Jazz Festivalu w Czchowie. Grałem na wszystkich i cieszę się, że biorę udział również w tym roku. Jestem przekonany, że fani jazzu i dobrej zabawy nie będą zawiedzeni.

Trzy dni 12, 13, 14 lipca – to gwarantowana uczta dla wrażliwych uszu melomanów. W imieniu niedoścignionego animatora kultury – Jacka Mazura i własnym serdecznie na tę ucztę zaprasza Marek Michalak


czytaj dalej
XX Baszta Jazz Festival w Czchowie

Szanowni Państwo już dziś podajemy datę XX Baszta Jazz Festivalu w Czchowie - 12, 13 i 14 lipca 2019 r.czytaj dalej
Jacek, festiwal i wspomnienia …Jacek, festiwal i wspomnienia …
Od kilku miesięcy dyrektor Artystyczny Festiwalu - Jacek Mazur pracował nad tegorocznym programem. Pamiętam te wszystkie nasze rozmowy telefoniczne, maile, informacje na facebooku. Było ich naprawdę wiele. Jacek program dopinał, pisał do artystów, dzwonił, rozmawiał ze mną, przekazywał kontakty i inne ważne informacje. Tej naszej całej pracy przyglądała się, jak zawsze zaangażowana w artystyczne życie Jacka, jego żona Marta. Mieliśmy w niej ogromne wsparcie. Pamiętam rozmowę z Jackiem sprzed trzech lub dwóch tygodni, głos miał pogodny, ciepły, był pełen optymizmu i gdyby nie moja świadomość, że jest chory, rozmawialiśmy jak dawniej, jak kilka lat temu. Pamiętam, wtedy powiedział do mnie „Elu nie martw się, przyjadę do Czchowa na festiwal i wtedy się zobaczymy….” 
czytaj dalej
11 lipca 2018 r.

Z ogromnym smutkiem informujemy, że dzisiejszej nocy zmarł Jacek Mazur - pomysłodawca i Dyrektor artystyczny Baszta Jazz Festivalu w Czchowie. Wspaniały muzyk jazzowy, klarnecista, saksofonista i wokalista, popularyzator jazzu i społecznik.

 


czytaj dalej
13 lipca - koncerty w Oranżerii

W piątek – 13 lipca w Oranżerii Hotelu Łaziska będziemy świadkami niesamowitych trzech projektów. Startujemy o 20:30!


czytaj dalej
14 lipca - koncert galowy na Rynku

Sobota festiwalowa niesie ze sobą wiele wspaniałych wydarzeń.


czytaj dalej
15 lipca 2018 - Jazz nad wodą ...

W niedzielne popołudnie spotykamy się na plaży Hotelu Łaziska. Jazz, woda, piasek i …. Tak skomponowane składniki zapewnią idealny wypoczynek!

Zapraszamy na niesamowite koncerty w wykonaniu tarnowskich muzyków.


czytaj dalej
III dzień BJFIII dzień BJF

Wyjątkowy jazz na plaży - relacja Piotr Góryjowski


czytaj dalej
Koncert galowy na RynkuKoncert galowy na Rynku
Sobota zapowiadała się imponująco i też tak było. Na potwierdzenie przedstawiamy zdjęcia wykonane przez Piotra Góryjowskiego
czytaj dalej
I dzień BJF I dzień BJF
Zapraszamy na relację fotograficzną Piotra Góryjewskiego z I dnia BJF
czytaj dalej
Rejsy z muzyką na żywoRejsy z muzyką na żywo

Rejsy z muzykami po jeziorze Czchowskim - cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Woda, muzyka - naprawdę było przyjemnie.


czytaj dalej
Jazz nad Jeziorem CzchowskimJazz nad Jeziorem Czchowskim

Na scenie na plaży i na łodziach na jeziorze rozbrzmiewał jazz.


czytaj dalej
Dixie Tigers BandDixie Tigers Band
Tygrysy z Wrocławia podczas festiwalu wystąpili  w trzech odsłonach - na platformie, podczas koncertu galowego oraz na plaży. Pełni humoru panowie nawiązali z publicznością doskonały kontakt. Pozdrawiamy!
czytaj dalej
Revival Swing Band PragueRevival Swing Band Prague
Goście z Pragi stapili z szerokim repertuarem jazzu tradycyjnego.
czytaj dalej
Aukcja na rzecz baszty Aukcja na rzecz baszty
Wiele osób doskonale pamięta pierwszy festiwal, który miał dać szansę komitetowi odbudowy baszty, na pozyskanie pieniędzy. Tak, taki był zamysł, połączyć jazz z basztą i szukać funduszy na odbudowę zameczku. W tym roku obdarzyliście nas Państwo wieloma swoimi pracami - za które jeszcze raz serdecznie dziekujemy! Prace przekazywane nawet były w trakcie trwania sobotnich koncertów.

czytaj dalej
JBBO wraz z gośćmi specjalnymiJBBO wraz z gośćmi specjalnymi

Jazz band Ball Orchestra wystąpił wraz z naszym wspaniałym dyrektorem artystycznym Jackiem Mazurem oraz gośćmi specjalnymi Danutą Błażejczyk, Stanleyem Breckenridge i Marcinem Dyjakiem. Koncert był niesamowity - pełen emocji i wzruszeń.


czytaj dalej
Singin Birds Singin Birds
Singin' Birds - genialny zespół - podbił serca publiczności. 
czytaj dalej
Leliwa Jazz Band na BJFLeliwa Jazz Band na BJF
Sobotnie koncerty festiwalowe rozpoczął zespół z Tarnowa Leliwa Jazz Band
czytaj dalej
„Wystawa fotograficzna – Jazz na fotografii” „Wystawa fotograficzna – Jazz na fotografii”

Czchowski Festival to muzyka, ludzie i miejsca, które na przestrzeni lat zostały uwiecznione na tysiącach fotografii. W tym roku jazz w Czchowie widziany w obiektywie Joanny Dębiec, Jerzego Wojakiewicza i Piotra Góryjowskiego można oglądać do końca sierpnia w sali kina Baszta.


czytaj dalej
Konkurs dla Instrumentalistów i Wokalistów Jazzowych „O Złotą Basztę”Konkurs dla Instrumentalistów i Wokalistów Jazzowych „O Złotą Basztę”

O godzinie 17–tej rozpocznęły się przesłuchania uczestników Konkursu „O Złotą Basztę”. Konkurs nie tylko propaguje jazz, ale stwarza możliwość prezentacji artystycznego dorobku. W konkursie wzięło udział czterech uczestników.


czytaj dalej
Jazz na PlatformieJazz na Platformie

W sobotę tuż po 15-tej nastąpił przejazd samochodu platformy z muzykami i fanami przez miejscowości położone nieopodal Czchowa, będący zapowiedzą Koncertu Galowego.


czytaj dalej
I dzień BJFI dzień BJF
Muzyczny piątek w Oranżerii Hotelu Łaziska w Czchowie.
czytaj dalej
XVIII Baszta Jazz Festiwal w Czchowie uzyskał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017”

Z ostatniej chwili - dzielimy się z Państwem informacją, że XVIII Baszta Jazz Festiwal w Czchowie uzyskał dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017”. Jest to dla nas – organizatorów ogromnym wyróżnieniem i niezwykle ważną pomocą. Serdecznie dziękujemy.


czytaj dalej
Ramowy program XVIII Baszta Jazz Festivalu Ramowy program XVIII Baszta Jazz Festivalu
W drugi weekend lipca zapraszamy do Czchowa na XVIII Baszta Jazz Festival. Będą to trzy wspaniałe dni z muzyką jazzową. Szczegóły już wkrótce, a teraz zapraszamy do zapoznania się z ramowym programem festivalu.
czytaj dalej
Konkurs O Złotą Basztę  Konkurs O Złotą Basztę
Konkurs dla wykonawców muzyki jazzowej – tradycjonalistów „O Złotą Basztę” odbędzie się podczas XVIII BASZTA JAZZ FESTIVALU w CZCHOWIE 8 lipca 2017 r. w sobotę. Szczegóły w regulaminie.

czytaj dalej
XVIII Baszta Jazz Festival w Czchowie

XVIII edycję Baszta Jazz Festivalu w Czchoiwe planujemy zrealizować - 7-8-9 lipca 2017 roku!

Już dziś serdecznie zapraszamy!

Na początku 2017 roku zamieścimy planowany program festiwalu. 


czytaj dalej
Baszta Jazz Festiwal na mapie - Wielkiego Odkrywania Małopolski.Baszta Jazz Festiwal na mapie - Wielkiego Odkrywania Małopolski.

Zachęcamy Państwa do głosowania w plebiscycie Wielkie Odkrywanie Małopolski na wydarzenie organizowane w Czchowie – „Baszta Jazz Festiwal”.


czytaj dalej
Na plaży BJFNa plaży BJF
Wyjątkowa niedziela - foto Piotr Góryjowski
czytaj dalej
Sobota - Koncert Galowy BJF Sobota - Koncert Galowy BJF
 Koncert Galowy BJF - Foto Piotr Góryjowski 
czytaj dalej
Piątkowy koncert w Oranżerii Piątkowy koncert w Oranżerii
Prezentujemy fotografie Piotra Góryjowskiego wykonane podczas piątkowego koncertu w Oranżerii w ramach XVII Baszta Jazz Festivalu
czytaj dalej
Nasi gościeNasi goście
A to najlepsza na świecie publiczność!
czytaj dalej
Jazz na platformieJazz na platformie
Ulicami Czchowa i Jurkowa w sobotę ok. 15-tej mknęła platforma Firmy Rabek wraz z muzykami i fanami jazzu - aby obwieścić co wydarzy się już wkrótce - koncert galowy na Rynku w Czchowie. Zapraszamy na foto relację z wydarzenia. 
czytaj dalej
Parada na Rynku w Czchowie Parada na Rynku w Czchowie
Kolorowa i muzyczna parada nowoorleańska w Czchowie - foto relacja 
czytaj dalej
Jazz nad jezioremJazz nad jeziorem

W niedzielne popołudnie na plaży nad Jeziorem Czchowskim rozbrzmiewał jazz....

Zapraszamy na foto relację


czytaj dalej
Galowy Koncert na Rynku Galowy Koncert na Rynku
Zapraszamy na foto relację z koncertów
czytaj dalej
W piątek w Oranżerii...W piątek w Oranżerii...
Fotorelacja z koncertów piątkowych w Oranżerii 
czytaj dalej
Konkurs dla instrumentalistów i wokalistów jazzowych \Konkurs dla instrumentalistów i wokalistów jazzowych \"O Złotą Basztę\"

9 lipca w Czchowie w ramach Baszta Jazz Festivalu odbył się Konkurs dla instrumentalistów i wokalistów jazzowych. Do konkursu zgłosiło się pięć osób: dwie wokalistki, dwóch trębaczy i jeden gitarzysta. Próby z sekcją akustyczną rozpoczęły się tuż po 13-tej w sali kina Baszta w Czchowie. 


czytaj dalej
B.J.F. Czyli co sprawia, że muzyka jest autentyczna.

Minęły trzy wspaniałe dni Baszta Jazz Festivalu. Mamy nadzieję, że każdy kto był w Czchowie w tych dniach poczuł tą wyjątkową atmosferę, a dziś troszkę tęskni za tym niezwykłym wydarzeniem. Zewsząd docierają do nas miłe słowa - dziękujemy. Wiele informacji pojawia się w mediach i na portalach internetowych. Jedna z nich zamieszczona na http://www.muzykuj.katowice.pl/podroze/b-j-f-czyli-co-sprawia-ze-muzyka-jest-autentyczna/ jest dla nas szczególnie miła. Dziękujemy i z przyjemnością dzielimi się z Państwem z spostrzeżeniami.  


czytaj dalej
Siedemnaście mgnień BasztySiedemnaście mgnień Baszty

To już po raz siedemnasty rozbrzmiewać będzie pod czchowską XII-wieczną Basztą- strażniczką Jazzu nad Dunajcem „Baszta Jazz Festival”. W tym roku od 8 do 10 lipca będzie trwać święto jazzu w Czchowie. Rokrocznie przyjeżdża coraz większa rzesza miłośników tego rodzaju muzyki i co ciekawe – wśród nich jest wielu młodych ludzi, którzy sami przekonali się i przekonują innych, że warto przyjechać do Czchowa i cieszyć się wspaniałym jazzem tradycyjnym, obserwować i delektować się urokiem tej pięknej naddunajeckiej okolicy. Koncerty głównie plenerowe, są wyjątkowo bajeczne. 


czytaj dalej
Drodzy Sponsorzy

         Szanowni Państwo

Burmistrz Czchowa oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie mają zaszczyt zaprosić Państwa na XVII Baszta Jazz Festival, który odbędzie się 8, 9 i 10 lipca 2016 roku.

W tym roku Festival zapowiada się równie imponująco jak w poprzednich latach, pragniemy zapewnić uczestnikom wspaniałą zabawę. Koncerty festiwalowe odbędą się w Oranżerii Hotelu Łaziska, na Czchowskim Rynku oraz na molo tuż nad Jeziorem Czchowskim.


czytaj dalej
XVII Baszta Jazz Festival w Czchowie

XVII Baszta Jazz Festival tym razem odbędzie się 8, 9 i 10 lipca 2016 r.

w Czchowie.

Już wkrótce zamieścimy wstępny program. 


czytaj dalej
Foto relacja z XVI Baszta Jazz FestivaluFoto relacja z XVI Baszta Jazz Festivalu

XVI Baszta Jazz Festival - już za nami…

O tradycji Czchowskiego Festivalu można było by długo mówić i dużo pisać, wszyscy doskonale wiemy, że ma bogatą historię, w której zapisało się szesnaście edycji. A ta szesnasta właśnie minęła. Przez wszystkie te lata na czchowskiej scenie gościliśmy popularne zespoły jazzowe z Polski i z zagranicy. Trzy dni z jazzem tym wspaniałym, tradycyjnym minęły bardzo szybko, a na dodatek cudowna słoneczna pogoda, dodawała tej wartościowej witaminy D – czyli życia i radości. Po prostu było świetnie. 


czytaj dalej
Już dziś rozpoczynamy XVI Baszta Jazz Festival w Czchowie Już dziś rozpoczynamy XVI Baszta Jazz Festival w Czchowie

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy 3, 4 i 5 lipca do Czchowa na XVI Baszta Jazz Festival. 


czytaj dalej
Aukcja prac plastycznych podczas XVI BJFAukcja prac plastycznych podczas XVI BJF

Tradycyjnie podczas Baszta Jazz Festivalu zostanie przeprowadzona aukcja prac artystycznych. Tym razem dochód z aukcji przeznaczamy na rehabilitację osób poszkodowanych w wypadkach. W tym roku pomagamy: Markowi Piwowarowi i Grzegorzowi Malinie. 


czytaj dalej
Podsumowanie XV Baszta Jazz FestivaluPodsumowanie XV Baszta Jazz Festivalu
Można wiele mówić o tegorocznym Baszta Jazz Festivalu. Ale najważniejsze jest to, że były to trzy najbardziej wyjątkowe, jazzowe dni w Czchowie, które długo będziemy pamiętać! SZCZĘŚCIE, SUKCES – po prostu SUPER!!! Zdało się słyszeć od publiczności. Na domiar tego nawet pogoda była łaskawa, i w sobotę tuż przed rozpoczęciem galowego koncertu deszcz przestał padać, a wieczorem nie tylko na scenie, ale też i niebie zajaśniały gwiazdy. Czy trzeba czegoś więcej? Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!!!
czytaj dalej
Wyjątkowi goście na Baszta Jazz Festivalu w Czchowie - Zespół SHAPE International BandWyjątkowi goście na Baszta Jazz Festivalu w Czchowie - Zespół SHAPE International Band

Na zaproszenie władz samorządowych Czchowa oraz dzięki zaangażowaniu pułkownika Jerzego Jankowskiego, na tegorocznym Baszta Jazz Festivalu gościliśmy oficjalnego muzycznego przedstawiciela Paktu Północnoatlantyckiego - zespół SHAPE International Band.


czytaj dalej
Wyjątkowa niedzielaWyjątkowa niedziela
Słońce, woda i jazz - królowały podczas niedzielnego Poranku na Przystani Łaziska w Czchowie.
czytaj dalej
Galowy koncert na Rynku w Czchowie Galowy koncert na Rynku w Czchowie

Można wiele mówić o tegorocznym Baszta Jazz Festivalu. Ale najważniejsze jest to, że były to  trzy najbardziej wyjątkowe, jazzowe dni w Czchowie, które długo będziemy pamiętać! SZCZĘŚCIE, SUKCES - po prostu SUPER!!! Zdało się słyszeć od publiczności. Na domiar tego nawet pogoda była łaskawa, i w sobotę tuż przed rozpoczęciem galowego koncertu deszcz przestał padać, a wieczorem nie tylko na scenie, ale też i niebie zajaśniały gwiazdy.

Czy trzeba co wiecej?

Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!!!

A na dowód tego, że warto było być  12 lipca na Rynku w Czchowie publikujemy fotografie wykonane przez Piotra Góryjowskiego.


czytaj dalej
Tak było w Czchowie !!!Tak było w Czchowie !!!
Piątkowy koncert w Oranżerii Hotelu Łaziska. 
czytaj dalej
Baszta Jazz Festival Baszta Jazz Festival

Zapraszamy na niezapomniane koncerty!


czytaj dalej
Po raz piętnasty jazzujemy w Czchowie  Po raz piętnasty jazzujemy w Czchowie

Za niespełna miesiąc spotykamy się w Czchowie - nie może Ciebie tutaj zabraknąć! Gwarantujemy wspaniałą rozrywkę przy najpiękniejszych jazzowych standardach, wyjatkowe miejsca, i atmosferę za którą kolejny rok bedziesz tęsknić!!! Baszta Jazz Festival już 11-12-13 lipca 2014 r.


czytaj dalej
XV Baszta Jazz Festival - 11, 12 i 13 lipca 2014 r.
Już wkrótce w Czchowie zabrzmią najpiękniejsze standardy jazzowe. Mamy nadzieję, że tegoroczna jubileuszowa edycja dostarczy wszystkim pięknych i niezapomnianych wrażeń.
czytaj dalej