14 lipca - koncert galowy na Rynku

2018-07-09

Sobota festiwalowa niesie ze sobą wiele wspaniałych wydarzeń.

Już od 13-tej spotykamy się z uczestnikami konkursu  „O Złotą Basztę”, by o 17-tej usłyszeć (i zobaczyć) ich w całej muzycznej okazałości J.

Około 15-tej jazz „pojawi się na platformie”, z którą mknąć będzie ulicami m. in. Czchowa, Jurkowa, … W tym roku na platformie w pełnym składzie pojawi się South Silesian Brass Band. Na ten wyjątkowy przejazd z muzykami i fanami, będący zapowiedzą Koncertu Galowego, czeka wiele osób.

Oficjalne otwarcie festiwalu nastąpi o godz. 18-tej występem laureatów „Konkursu dla Instrumentalistów i Wokalistów Jazzowych „O Złotą Basztę”.

Następnie na scenie wystąpi „Adam Jarzmik Quintet”. Lider zespołu Adam Jarzmik – pianista, kompozytor, aranżer, pochodzi z sąsiedzkiej gminy Iwkowa. Jako 17-latek zadebiutował na festiwalu „Starzy i Młodzi czyli Jazz w Krakowie” ze swoim kwartetem.  Efekty intensywnej i twórczej pracy muzyków zostały nagrodzone na festiwalach i konkursach jazzowych w Polsce. W tym roku gościmy ich na naszym czchowskim festiwalu.

Tuż przed 20-tą wystąpi znany nam z wcześniejszego wydarzenia jakim był „jazz na platformie” South Silesian Brass Band. Zespół wykonuje jazz tradycyjny, tak, że same nogi rwą się do tańca. Posiada dość długą historię bo ponad 40-letnią. W tym czasie (jak sami mówią) nauczyli się słuchać siebie wzajemnie, dzięki temu stworzyli niesamowity efekt wzajemnych inspiracji jazzowych. Kończąc swój występ na scenie zapoczątkują kolejne ważne wydarzenie jakim jest parada nowoorleańska będąca demonstracją pozytywnych emocji. Parada to najbarwniejszy element festiwalu, muzycy i publiczność wyruszą spod sceny ulicami starego Czchowa swingowym krokiem.

Poruszając się w tych melodyjnych i przyjemnych dźwiękach dojedziemy do kolejnego punktu programu jakim jest występ jednego z najlepszych polskich i czołowych w Europie zespołów wykonujących swingujący jazz tradycyjny w najczystszej postaci „Boba Jazz Band”. Podczas XIX edycji festiwalu BJB wystąpi wraz z wspaniałym polskim wokalistą, gitarzystą, kompozytorem, choreografem, …. Andrzejem Rosiewiczem, który karierę estradową rozpoczął jeszcze w dzieciństwie w zespole pieśni i tańca Dzieci Warszawy. W latach 60 występował w warszawskich klubach jazzowych. Współpracował m. in. z formacją jazzową Old Timers, występował  wielokrotnie na festiwalu Jazz Jamboree. W jego biografii znajduje się ogromna liczba ważnych wydarzeń, wyróżnień i nagród. Na festiwal do Czchowa z radością przyjął zaproszenie od Jacka Mazura, naszego dyrektora artystycznego. W aranżacjach jazzowych wykona dla nas wybrane piosenki, które chyba zna każdy. Usłyszymy m. in. piosenkę z czołówki serialu Czterdziestolatek, "Najwięcej witaminy", "Czy czuje pani cha-chę", "Chłopcy radarowcy"…  Gwarantujemy, że koncert ten będzie prawdziwym show! Także weźmie w nim udział zaprzyjaźniony z nami zespół Pieśni i Tańca Iwkowianie, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Iwkowej. 

O w pół do 11-tej w nocy na scenie zagości Jazz Band Ball Orchestra – przyjaciel festiwalu „elegancka orkiestra balowa … w sposób doskonały przekazująca swing i entuzjazm licznie pojawiającej się na ich koncertach publiczności”. Czy trzeba coś więcej … dodać? Koniecznie trzeba tylko pojawić się na ich koncercie!!!

Koncert galowy na Rynku zakończy Traditional Club Revival. Zespół tworzą muzycy legendarnych słowackich orkiestr jazzowych, którzy z niezwykłą spontanicznością i witalnością poruszają się pomiędzy stylami jazzu: Nowy Orlean, dixieland, Chicago i swing.

Po sobotnich koncertach na Rynku spotykamy się na jam session w Hotelu Łaziska.

W przerwach technicznych pomiędzy koncertami zapraszamy do udziału w aukcji prac plastycznych na rzecz baszty w Czchowie. Łącząc szlachetny cel wspierania społecznych inicjatyw w Czchowie podczas festiwalu można zakupić obrazy lub inne wartościowe przedmioty, pamiątki, których wartość niejednokrotnie przewyższa wylicytowane kwoty. Dziękujemy wszystkim artystom (ofiarodawcom)!


Sponsorzy
Sponsorzy główni
Współorganizatorzy
Patronat medialny
TVP Kraków rdn_m.jpg jazz_forum_m.jpg czas_czchowa_150.jpg czchow_pl_m.jpg polskajestpiekna.eu