Po raz piętnasty jazzujemy w Czchowie

2014-06-08

Baszta Jazz Festival na stałe zadomowił się w Czchowie, świadczy o tym jego kolejny piękny jubileusz, który przypada w tym roku – to piętnaście lat czchowskiego festiwalu.  

Począwszy od 2001 roku Festival cały czas ewoluował, a kolejne edycje wnosiły nowe elementy – parada, wystawa, konkurs…

Dzisiaj w Czchowie, przez trzy lipcowe dni rozbrzmiewa w najcudowniejszych miejscach wspaniała muzyka jazzowa, a wszystko to dla wyjątkowej publiczności.

W tym roku jak zazwyczaj rozpoczynamy w piątek 11 lipca 2014 r. o 20-tej. Spotkamy się w „Cafe Oranżeria\" Hotelu Łaziska, gdzie wystąpią SWING WORKSHOP WOJTKA KAMIŃSKIEGO,  SHAPE INTERNATIONAL BAND, SOUTH SILESIAN BRASS BAND oraz PILSNER JAZZ BAND.  A potem do „białego ranka” – jam session.

Sobota zapowiada się koncertowo! Najpierw próby uczestników konkursu „O Złotą Basztę\" z sekcją rytmiczną w kinie Baszta, potem przesłuchania koncertowe (gdzie? – albo w kinie, albo na scenie głównej – a to wszystko tak naprawdę zależy od pogody). O 19-tej spotkamy się na Galowym Koncercie na scenie głównej na Rynku w Czchowie, aby świętować jubileusz i bawić się przy najpiękniejszych standardach jazzowych, które wykonają specjalnie dla Państwa: LELIWA JAZZ BAND, SHAPE INTERNATIONAL BAND, FIVE O\'CLOCK ORCHESTRA, VISTULA RIVER BRASS BAND, STORYVILLE JAZZ BAND  i oczywiście JAZZ BAND BALL ORCHESTRA  z Jackiem Mazurem oraz gościem specjalnym, który w ubiegłym roku dał się poznać jako wspaniały wokalista jazzowy -  Stanley Breckenridge z USA. W trakcie sobotniego wieczoru towarzyszyć nam będą: parada nowoorleańska, aukcja prac artystycznych oraz konkurs dla instrumentalistów i wokalistów jazzowych. Po koncercie na rynku, spotkamy się w gościnnych progach Hotelu Łaziska na jam session.

Natomiast podczas niedzielnych koncertów czeka na Państwa niezwykła atrakcja - rejsy spacerowe łodziami po Jeziorze Czchowskim, a na scenie, na plaży koncerty wykonają: SAXPASJA, BIG BAND, PILSNER JAZZ BAND, SHAPE INTERNATIONAL BAND oraz BEALE STREET BAND KRAKÓW, który w tym roku obchodzi jubileusz 40 – lecia istnienia  zespołu.

 

Na wyjątkowe dni z muzyką jazzową zapraszamy do Czchowa już 11, 12 i 13 lipca 2014 roku!

 

W imieniu organizatorów

Elżbieta Ogiela

 

 

Organizatorzy:

Burmistrz Czchowa

Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie 

Współorganizator:

Starostwo Powiatowe w Brzesku

Partnerzy:

Związek Artystów Wykonawców „STOART\" z Warszawy

FHU RABEKZałączone pliki:
  • Zaproszenie

  • Sponsorzy
    Sponsorzy główni
    Współorganizatorzy
    Patronat medialny
    TVP Kraków rdn_m.jpg jazz_forum_m.jpg czas_czchowa_150.jpg czchow_pl_m.jpg polskajestpiekna.eu