Aukcja ma rzecz Baszty

Aukcja prac plastycznych na rzecz Baszty w Czchowie 

Kolejne wyjątkowe wydarzenie artystyczne jakim jest aukcja prac plastycznych na rzecz baszty w Czchowie realizowane jest dzięki dobroczynności artystów. W tym roku aukcja odbędzie się w przerwach technicznych pomiędzy koncertami. Łącząc szlachetny cel wspierania społecznych inicjatyw w Czchowie podczas festiwalu można zakupić obrazy lub inne wartościowe przedmioty, pamiątki, których wartość niejednokrotnie przewyższa wylicytowane kwoty. Dziękujemy wszystkim artystom (ofiarodawcom)!

 

W tym roku prace przekazały:

 

Agnieszka Karecka

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Zajmuje się ceramiką i malarstwem.

OBRAZ "W parku", pastele

 

Agnieszka Kotarba – Absolwentka Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych kierunku edukacja artystyczna. Laureatka Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia. W swoich "szytych obrazach" artystka porusza tematy związane z kobiecą cielesnością, przemijaniem i pamięcią. Inspiruje się twórczością polskich artystek lat 70', kojarzonych z feminizmem. Jednak "ideologicznie osobna" postawa twórcza Marii Pinińskiej-Bereś wywarła na niej największy wpływ.

OBRAZ "Jam session", technika własna (obrazy szyte).

 

Agata Rościecha-Kanownik

Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni Prof. Włodzimierza Kunza. Od 2004 r. wykłada rysunek i malarstwo na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
 

OBRAZ – z cyklu „Muzy pamięci" (technika mieszana/płótno, 50x20 cm)

 

Patrycja Janicka- Raciborska

Absolwentka Akademii Pedagogicznej w Krakowie na kierunku Edukacja Artystyczna oraz Wydziału Historii Kościoła o kierunku Sztuka Sakralna specjalność - Konserwacja Tkanin na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

 

Teresa Horzymek

Z zawodu lekarz, z pasji artystka tworząca niepowtarzalne dzieła. Słynie z pięknych nakryć głowy oraz broszek. Jest jedną z inicjatorek parady nowoorleańskiej podczas Baszta Jazz Festivalu. 

CzapkaSponsorzy
Sponsorzy główni
Współorganizatorzy
Patronat medialny
TVP Kraków rdn_m.jpg jazz_forum_m.jpg czas_czchowa_150.jpg czchow_pl_m.jpg polskajestpiekna.eu