Miniatury Jazzowe

Miniatury Jazzowe
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Baszta Jazz Festival w Czchowie to miejsce, gdzie wszystko  się zaczęło. Gdzie jazz dotknąłem aparatem. Zauroczony muzyką i klimatem  wiedziałem, że kiedyś powstanie z tych zdjęć wystawa.

To, co państwo mogą zobaczyć, jest zaledwie niewielką częścią zdjęć które zrobiłem  podczas  koncertów w latach 2011-2017. Wszystkie one są hybrydowymi fotografiami wykonanymi w technice ambrotypii (odmiana mokrej płyty kolodionowej).

Miniaturowe rozmiary zdjęć (9x12cm) i technika sięgająca XIX wieku, według mnie, najlepiej oddają niezwykły klimat tego festiwalu. Wystawa ambreotypi będzie prezentowana od 10 VII do 23 VII w czasie Baszta Jazz Festivalu a następnie w kinie „Baszta” w Czchowie woj. Małopolskie”.

Michał Piotrowski 

            Artysta Fotografik Rzeczpospolitej Polskiej, absolwent fotografii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Członek Rzeczywisty Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu oraz Krynickiego Towarzystwa Fotograficznego. Z fotografią związany od dziecka. Pierwszą wystawę indywidualna zaprezentował w 1986r. Od tej pory prezentował się indywidualnie ponad 90 razy w kraju i za granicą.
            Do największych jego sukcesów można zaliczyć złoty medal na „68 międzynarodowym salonie fotografii w Japonii”.
            Interesuje się fotografią socjologiczną: szczególnie ludźmi będącymi pasjonatami rożnych dziedzin. Wyrazem tego są cykle: „Paszyńskie perełki”, „W cieniu wielkanocnych palm”, „Święto dzieci gór”, „Retrospekcja”, „Znalezione  w Polsce” czy „Miniatury Jazzowe”. Sam jest pasjonatem starych technik fotograficznych i rekonstrukcji historycznych.
            Pracuje w różnych technikach, począwszy od fotografii tradycyjnej srebrowej zarówno czarno białej jak i kolorowej, poprzez techniki cyfrowe, oraz technika chromianowo-proszkowa (monochromatyczna i kolorowana), guma chromianowa (jedno i wielowarstwowa), gumoil (jedno i wielokolorowy), cyjanotypia (na papierze, szkle, drewnie, tkaninie, tonowaną i kolorowaną), kalotypia, papier solny, papier albuminowy, technika pigmentowa,  technika olejowa, fotografia otworkowa, fotografia wielkoformatowa na różnych materiałach.
            Wśród jego prac można znaleźć zdjęcia reportażowe jak i konceptualne. Uczy fotografii, prowadzi liczne warsztaty, pokazy, w prelekcjach ukazując historię fotografii i samą fotografię jako dokument i sztukę artystyczną.
            Jego działalność artystyczna i wychowawcza została doceniona przez Ministra Kultury odznaczeniem „Zasłużony dla kultury Polskiej” oraz medalami „Za zasługi dla fotografii polskiej” oraz „Za Fotograficzną Twórczość”.

Pracę wykonywane przez niego można oglądać w prywatnej „Galerii na schodach” w jego domu jak również na stronie internetowej: fotna.dlm.pl

Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
lynda course free download
download mobile firmware
Free Download WordPress Themes
lynda course free download
Skip to content