Muzycy 22. BJF

Muzycy 22. BJF

9 LIPCA 2021 R. – PIĄTEK

Hotel „Łaziska” Cafe Oranżeria

20:00 – Jazz Band Ball Orchestra

Na zdjęciu członkowie zespołu Jazz Band Ball Orchestra

„Muzyka Jazz Band Ball Orchestra to jedyna w swoim rodzaju rozpoznawalna od pierwszych taktów mieszanka swingu i bluesa […] JBBO to nie hałaśliwy dixielandowy band, ale elegancka orkiestra wybornie grająca zrelaksowany  muzykalny repertuar spod znaku Kansas City, a element ludyczny ich występów został zachowany i nadal jest to „balowa orkiestra jazzowa” w sposób doskonały przekazująca swing i entuzjazm licznie pojawiającej się na ich koncertach publiczności.”

Igor Rakowski-Kłos, Gazeta Wyborcza

  21:15 – Big Band Wojnicz

Na zdjęciu członkowie zespołu Big Band Universal Wojnicz  podczas koncertu
Na zdjęciu członkowie zespołu Big Band Universal Wojnicz podczas koncertu

„Big Band Universal” powstał w 2009 roku pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Wojniczu. Orkiestra wykonuje głównie muzykę instrumentalną, stylistycznie oscylującą między popem, a jazzem. Chętnie współpracuje z wokalistami. W ich repertuarze odnajdziemy standardy jazzowe, muzykę filmową, covery muzyki rozrywkowej. Józef Janta (saksofonista, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie) jest kierownikiem artystycznym i dyrygentem oraz osobą, która wykreowała obecne brzmienie big bandu.

10 LIPCA 2021 R. – SOBOTA dziedziniec Zamku w Czchowie

17:30 – Otwarcie wystawy „Miniatury jazzowe” Michała Piotrowskiego

18:00 – Big Band Rożnów & Katarzyna Świerczek

Na zdjęciu członkowie zespołu Big Band Rożnów na tle jeziora

Zrzesza młodych ludzi z pasją do muzyki, którzy w obecnym składzie grają od siedmiu lat. Zespół działa w Rożnowie, a aktualnie prowadzi go Michał Król. Jest wielokrotnym laureatem Małopolskiego Konkursu „Echo Trombity” w kategorii big bandów: w 2014 roku zdobył II miejsce, kolejno w latach 2016, 2017 i 2018 zajął I miejsce. Koncertował w Danii, w Tarnowie i Czchowie.

19:00 – Michalska & Jarzmik Quintet

Na zdjęciu członkowie zespołu Michalska Jarzmik Quintet w tle krajobraz

To grupa utalentowanych muzyków, którzy poznali się na Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Zespół został założony na początku 2019 roku z inicjatywy wokalistki Patrycji Michalskiej i pianisty Adama Jarzmika. W marcu 2019 roku muzycy nagrali materiał na debiutancką płytę, na której znalazły się pieśni Stanisława Moniuszki. Dzięki zabiegom aranżacyjnym Adama Jarzmika, moniuszkowskie pieśni zostały zanurzone w jazzowej stylistyce, przez co twórczość Stanisława Moniuszki jawi się w zupełnie nowym wymiarze. Niezwykła barwa głosu wokalistki Patrycji Michalskiej dopełnia całość pozwalając wprowadzić odbiorcę w świat uczuć, pragnień i rozterek kompozytora. Michalska Jarzmik Quintet to laureaci Grand Prix XVII Krokus Jazz Festiwal.

20:00 – The Sound Pack

Na zdjęciu członkowie zespołu The Sound Pack, w tle ulica miasta

Muzycy wokaliści, których z inicjatywy Marcina Wawrzynowicza połączyła idea stworzenia jazzowego zespołu wokalnego. Kwartet nawiązuje do tradycji amerykańskich ulicznych grup wokalnych ery swingu, a także do współczesnych znanych zespołów. The Sound Pack koncertował zarówno na mniejszych, kameralnych scenach jak i na scenach festiwalowych, m.in. na festiwalu „Green Town Of Jazz”, „RCK PRO Jazz Festiwal”, „Jazz! Open Mind”, „Podkarpackiej Jesieni Jazzowej”, „Świętokrzyskiej Wiośnie Jazzowej”.

21:00 – Leliwa Jazz Band

Na zdjęciu członkowie zespołu Leliwa Jazz Band, w tle tramwaj stojący na ulicy

Założony przez bandżystę Edwarda Wnęka zespół Leliwa Jazz Band powstał w 1978 roku. Nazwa zespołu pochodzi od herbu „Leliwa” przynależnego założycielom miasta Tarnowa. Leliwa Jazz Band jest laureatem nagrody „Złota Tarka  2005” zdobytej na XXXV Old Jazz Meeting w Iławie, a także zwycięzcą kilku innych konkursów jazzu tradycyjnego, m.in.: Konkursu im. Bogdana Styczyńskiego – Warszawa 2005, Konkursu „Złoty Skarabeusz” im. Henryka Majewskiego – Kolbuszowa 2006. Na Old Jazz Meeting w Iławie’ 2019 z okazji jubileuszu 40-lecia zespołu otrzymał Honorową Złotą Tarkę. Z inicjatywy muzyków LJB powstało Tarnowskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego „Leliwa”, które jest gospodarzem dorocznego festiwalu „JAZZowy Rynek”  w Tarnowie. Aranżacje utworów nawiązują do najlepszych tradycji jazzu nowoorleańskiego, szczególnie zespołów Hot Five i Hot Seven Louisa Armstronga.

Podczas sobotnich koncertów odbędzie się licytacja prac plastycznych na rzecz Baszty w Czchowie

11 LIPCA 2021 R. – NIEDZIELA

15:00 – RB Dixie Five „Dunajec jak Missisipi, Czchów jak Nowy Orlean” (start Rynek)

Na zdjęciu członkowie zespołu RB Dixie Five

Założony przez multiinstrumentalistę Romana Bartnickiego, który w RBDF gra na suzafonie. Zespół w składzie instrumentalnym wykonuje muzykę nowoorleańską w typowym brzmieniu dla Nowego Orleanu i jego parad ulicznych. Na repertuar duży wpływ wywarła muzyka wykonywana przez muzyków, których kariery muzyczne zaczęły się w Nowym Orleanie. Muzycy RB DIXIE FIVE, to absolwenci klasycznych i jazzowych uczelni muzycznych. Zespół jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Old Jazz Meeting – Złota Tarka” w 2015 roku.

16:00 – The Warsaw Dixielanders (dziedziniec zamku)

Na zdjęciu członkowie zespołu The Warsaw Dixielanders, w tle budowla z cegieł

Powstał w 2007 roku z inicjatywy puzonisty Mariusza Wnuka, z grupy warszawskich jazzmenów wywodzących się z wielu byłych i obecnych zespołów głównie ze środowiska klubu Politechniki Warszawskiej „STODOŁA”. Wystąpił na Festiwalu im. L. Armstronga w Augustowie, odbył trasę koncertową po Mazurach, występuje w klubach jazzowych w całym kraju i bierze udział w wielu wydarzeniach muzycznych („Złota Tarka”,  ”Baszta Jazz Festival”, „Jazz Zdrój Festiwal”, Rynek Jazz Festiwal i inne.) Wykonuje m.in. znane standardy jazzowe oraz przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej okresu przed i powojennego.

17:30 – Mea Culpa & Jazz Roosters

Na zdjęciu Elżbieta Kulpa, w ręku trzyma mikrofon

Elżbieta Kulpa – Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego PWST w Krakowie, uznana wokalistka o znaczącym dorobku artystycznym. Uczestniczka istotnych festiwali, krajowych i zagranicznych, m.in. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gospel „Camp Meeting”, Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka”, „Baszta Jazz Festivalu’’. Śpiewała także w legendarnym zespole „The Willows Revival Singers”. Obecnie współpracuje z kultowym, jednym z najstarszych zespołów w Polsce „Old Metropolitan Band”.  Z sekcją akompaniującą „Jazz Roosters”, którą stanowią muzycy wielu krakowskich formacji muzycznych występuje od kilku lat.

Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy course
download karbonn firmware
Download Nulled WordPress Themes
download udemy paid course for free
Skip to content