O tegorocznym festiwalu …

O tegorocznym festiwalu …

Baszta Jazz Festival w Czchowie jest festiwalem jazzu tradycyjnego, który poprzez połączenie oryginalnych pomysłów, nawiązanie do muzyki klasycznej, jazzu amerykańskiego i europejskiego popularyzuje jazz w Polsce. Czchów jest szczególnym miejscem, a festiwal sprawia, że właśnie tu, spotykają się wrażliwi ludzie, dojrzali muzycy dbający o młodych oraz uważna i życzliwa widownia. W tym roku festiwal odbędzie się 9, 10 i 11 lipca, rozpocznie go piątkowy koncert Jazz Band Ball Orchestra w oranżerii Hotelu Łaziska. W tym dniu wystąpi również Big Band Wojnicz. Natomiast na kolejne, dwa dni zapraszamy na dziedziniec zamkowy w Czchowie. Historyczna sceneria w połączeniu z wyjątkową muzyką zapewne dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń. Dodatkowo w sobotę usłyszymy jazzowe aranżacje wybitnego polskiego twórcy Stanisława Moniuszko. Wystąpią m.in. Michalska & Jarzmik Quintet, The Sound Pack, Leliwa Jazz Band. Tuż przed rozpoczęciem sobotnich koncertów, w zamkowych piwnicach otworzymy wystawę „Miniatury jazzowe” Michała Piotrowskiego. Po festiwalu wystawa zostanie przeniesiona do kina Baszta w Czchowie i będzie dostępna do końca wakacji.

Namiastką parady nowoorleańskiej będzie projekt „Dunajec jak Missisipi, Czchów jak Nowy Orlean”. W niedzielę, na rynku spotkamy się z muzykami RB Dixie Five, którzy wykonując muzykę typową dla Nowego Orleanu poprowadzą nas na zamek. Na zamku wystąpi The Warsaw Dixielanders ze specjalną audycją o Louisie Armstrongu i programem dla dzieci. Natomiast koncert Elżbiety Kulpy z sekcją Jazz Roosters zakończy 22. Baszta Jazz Festiwal w Czchowie.

Wszystkie koncerty będą transmitowane on-line, dzięki temu będziemy mogli spotkać się w szerokim gronie miłośników jazzu i nie tylko, w niewielkim miasteczku na południu Polski. Zapraszamy do Czchowa w drugi weekend lipca, będzie wyjątkowo muzycznie!

Ze względu na pandemię, festiwal odbędzie się z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych związanych z epidemią (obowiązują limity osób).

Nasze starania zostały docenione również przez instytucje państwowe, co oznacza, że w tym roku Baszta Jazz Festival w Czchowie „dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje 2021”.

Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
free download udemy paid course
download redmi firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
online free course
Skip to content