Wykonawcy 23.BJF

Wykonawcy 23.BJF

8 lipca 2022 r. – piątekHotel „Łaziska” Cafe Oranżeria

20:00 – rozpoczęcie pierwszego dnia festiwalu

Otwarcie wystawy fotografii „Jak New Orlean” Piotra Góryjowskiego, który przez 20 lat towarzyszy Baszta Jazz Festivalowi w Czchowie.

Sam potwierdza, że po raz pierwszy na festiwalu w Czchowie pojawił się podczas trzeciej jego edycji, od tamtej pory jest stałym gościem. W tym roku zobaczymy się po raz dwudziesty i  jak zawsze obdarzy nas swoim talentem poprzez uwiecznienie na swoich fotografiach muzyków i publiczności festiwalu. W hotelu zobaczymy 16 prac, natomiast kolejne 25 czeka na Państwa na rynku w Czchowie.

Meaculpa & Jazz Roosters

Elżbieta Kulpa – Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego PWST w Krakowie. Uznana wokalistka o dużym i znaczącym dorobku artystycznym. Uczestniczka istotnych festiwali, krajowych i zagranicznych, m.in. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gospel „Camp Meeting”, Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Złota Tarka”, „Baszta Jazz Festivalu’’. Śpiewała także w legendarnym zespole „The Willows Revival Singers”. Obecnie współpracuje z kultowym, jednym z najstarszych zespołów w Polsce „Old Metropolitan Band”.

Podczas 23. Baszta Jazz Festivalu wystąpi w piątek tuż po 20-tej w Hotelu Łaziska w Czchowie,  z sekcją „Jazz Roosters”, którą stanowią muzycy wielu krakowskich formacji muzycznych.

Five o’Clock Orchestra

Zespół jazzu tradycyjnego „Five O’Clock” został założony we wrześniu 1969 przez studentów Politechniki Częstochowskiej. Grupa ta, której założycielem był kornecista Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski, pełniący dziś rolę lidera, szybko zdobyła sobie popularność najpierw w środowisku studenckim, później w regionie częstochowskim. Ta działalność została przerwana w roku 1977, gdy część członków zespołu z liderem włącznie, wyjechała za granicę. W 1999 zespół zaczął ponownie koncertować i rozpoczął nowy etap w swojej historii. Dwukrotne zdobycie ZŁOTEJ TARKI (2001, 2001), koncerty w kraju i za granicą, udział w festiwalach jazzowych, to tylko niektóre widoczne ślady tych rozkochanych w jazzie tradycyjnym muzyków. Bardzo ważnym aspektem w pracy zespołu jest działalność popularyzatorska. To właśnie z jego inicjatywy powstał w Częstochowie Festiwal Jazzu Tradycyjnego HOT JAZZ SPRING. Od 2003 zespół nosi nazwę „FIVE O’CLOCK ORCHESTRA”, a w 2009 roku na festiwalu „Old Jazz Meeting” w Iławie zespół otrzymał HONOROWĄ ZŁOTĄ TARKĘ.

W tym roku usłyszymy i zobaczymy ich 8 lipca w piątek w hotelu Łaziska. Zapraszamy!!!

9 lipca 2022 r. – sobota

Rynek w Czchowie

18:00 – Otwarcie festiwalu

Koncerty:

Big Band Mielec

Big Band Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu koncertuje od 2001 roku. Został on przekształcony z Młodzieżowej Orkiestry Dętej przez Waldemara Ozgę, który przejął opiekę kierowniczą nad zespołem w 1996 roku. Pod jego kierunkiem 20 osobowy zespół doskonali warsztat wykonawczy, poszerza repertuar, głównie o standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej. W skład zespołu wchodzą absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Mielcu oraz studenci i absolwenci Akademii Muzycznych. Zespół koncertuje w Polsce i poza granicami kraju. Spośród najważniejszych imprez z udziałem orkiestry wymienić należy: Dni Miasta Douche Les Mines w Mielcu, AIR SHOW – Mielec, coroczne Dni Mielca, Zaduszki Jazzowe i WOŚP, „Juwenilia” – Mieleckie Dni Młodości, „Lato z radiem”, Oktoberfest w Niemczech, dni miasta Tiszafoldvar na Węgrzech.

W Czchowie wystąpi jako pierwszy spośród pięciu zespołów, które pojawią się na scenie oraz poprowadzi paradę nowoorleańską wokół czchowskiego rynku.

MONK

Zespół wokalny MONK to nietypowa formacja muzyczna. Choć nie używają instrumentów, słuchacze często mówią o nich, że dobrze „grają”. Swoją twórczość określają jako współczesną jazzowo – popową muzykę a capella. Muzyka zespołu MONK to połączenie różnych gatunków muzycznych, wykonywana w unikalny sposób: zero instrumentów, tylko głosy ludzkie.
MONK wystąpił podczas wielu znaczących imprez muzycznych w Polsce, m.in.: na Gali Rozdania Oscarów Jazzowych w Teatrze Wielkim w Łodzi w 2009 roku. We wrześniu tego samego roku został laureatem oraz zdobywcą Srebrnego Serca Festiwalu Twórczości im. Marka Grechuty „KOROWÓD 2009”.
Tarnowianie wystąpili podczas Koncertu Finałowego „Świecie Nasz” w Operze Krakowskiej oraz w radiowej „Trójce” w Studio im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Koncert ten był transmitowany na żywo przez Program Trzeci Polskiego Radia.
We wrześniu 2013 MONK wystąpił dla 20-tysięcznej publiczności podczas AZOTY GRAND Festival w Tarnowie, u boku Boney M, Kamila Bednarka, IRA oraz Lady Pank. Grupa podczas swej dwudziestoletniej działalności miała niewątpliwą przyjemność wystąpić obok takich artystów jak: Kenny Garret, The Puppini Sisters, zespół Anawa, Anna Treter, Renata Przemyk, Krystyna Prońko, Tolek Lisiecki, Grzegorz Markowski, Grzegorz Turnau, Zbigniew Wodecki, Artur Gadowski, Joanna Kulig, Maciej Zakościelny, Alicja Majewska,
Michał Bajor, Marek Bałata czy Zespół Skaldowie.
Grupa MONK koncertuje w kraju i zagranicą (Niemcy, Węgry, Czechy, Belgia, Słowacja, Wielka Brytania, Łotwa, Holandia). W 2015 i 2016 roku MONK odbył 2 trasy koncertowe po Stanach Zjednoczonych. Zespół koncertował w czterech stanach na zachodnim wybrzeżu USA: w Kalifornii, Arizonie, Nevadzie oraz Utah, w takich miejscowościach jak: m.in.: Los Angeles, San Diego, San Francisco, Las Vegas, Palm Springs, Orange County i Phoenix. W październiku 2016 roku miał zaszczyt wystąpić podczas uroczystej Gali Otwarcia The 17th Polish Film Festival Los Angeles, w samym sercu Hollywood, dla polskich oraz amerykańskich gwiazd świata filmu.
W 2017 roku zespół MONK znalazł się w podręczniku do muzyki dla szkół podstawowych jako przykład muzyki a capella.
Muzycy zespołu MONK posługują się w życiu następującą maksymą:
„Nie ma nic piękniejszego niż głos ludzki, chyba… że jest ich pięć…”

Panowie wystąpią w drugim dniu festiwalu w Czchowie. Zapewne będzie to zdumiewające wydarzenie. Zapraszamy!

Jazz Band Ball Orchestra z okazji 60-lecia istnienia zespołu

„… jedyna w swoim rodzaju rozpoznawalna od pierwszych taktów mieszanka swingu i bluesa” to Jazz Band Ball Orchestra, która jako gość specjalny wykona koncert z okazji 60-lecia swojej działalności. Przez lata członkiem zespołu był Jacek Mazur dyrektor czchowskiego Baszta Jazz Festivalu. Niebywała osobowość, wspaniały muzyk i człowiek.

Jazz Band Ball Orchestra towarzyszy nam od pierwszej edycji, to „elegancka orkiestra balowa”, która w doskonały sposób przekazuje swing, w zamian otrzymując entuzjazm od licznie pojawiającej się na ich koncertach publiczności.

Czy trzeba coś więcej … dodać? Koniecznie trzeba tylko pojawić się na ich koncercie i uczcić ich 60-lecie działalności!!!

Leliwa Jazz Band

Założony przez bandżystę Edwarda Wnęka zespół Leliwa Jazz Band powstał w 1978 roku. Nazwa zespołu pochodzi od herbu „Leliwa” przynależnego założycielom miasta Tarnowa.

Leliwa Jazz Band jest laureatem nagrody „Złota Tarka  2005” zdobytej na XXXV Old Jazz Meeting w Iławie, a także zwycięzcą kilku innych konkursów jazzu tradycyjnego, m.in.: Konkursu im. Bogdana Styczyńskiego – Warszawa 2005, Konkursu „Złoty Skarabeusz” im. Henryka Majewskiego – Kolbuszowa 2006. Na Old Jazz Meeting w Iławie’ 2019 z okazji jubileuszu 40-lecia zespołu otrzymał Honorową Złotą Tarkę.

Z inicjatywy muzyków LJB powstało Tarnowskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego „Leliwa”, które jest gospodarzem dorocznego festiwalu „JAZZowy Rynek” w Tarnowie.

Aranżacje utworów nawiązują do najlepszych tradycji jazzu nowoorleańskiego, szczególnie zespołów Hot Five i Hot Seven Louisa Armstronga.

Zapraszamy do Czchowa na sobotni koncert niezwykłych muzyków, którzy swoją wrażliwością i wyobraźnią muzyczną obdarzą każdego słuchacza i widza.  

RB Dixi Five

Założony przez multiinstrumentalistę Romana Bartnickiego, który w RBDF gra na suzafonie. Zespół w składzie instrumentalnym wykonuje muzykę nowoorleańską w typowym brzmieniu dla Nowego Orleanu i jego parad ulicznych. Na repertuar duży wpływ wywarła muzyka wykonywana przez muzyków, których kariery muzyczne zaczęły się w Nowym Orleanie. Muzycy RB DIXIE FIVE, to absolwenci klasycznych i jazzowych uczelni muzycznych. Zespół jest laureatem Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Old Jazz Meeting – Złota Tarka” w 2015 roku.

Na koncert wyjątkowych muzyków, przygotowanych nawet na ekstremalne niespodzianki zapraszamy w sobotę, około 11-tej w nocy.

Podczas sobotnich koncertów odbędzie się parada nowoorleańska

oraz aukcja prac plastycznych

10 lipca 2022 r. – niedziela

„Dunajec jak Missisipi, Czchów jak Nowy Orlean” start godzina 15:00 na Rynku następnie przemarsz na zamek.

Wystąpią przyjaciele czchowskiego festiwalu: RB Dixie Five i Leliwa Jazz Band. Na  dziedzińcu odbędzie się koncert obu zespołów.

Projekt łączy koncerty uliczne ze średniowieczną scenerią miasteczka i zamku, tworzy niesamowity klimat dixielandowy, pełny emocji i wigoru, jest pomysłem organizatorów Elżbiety Ogieli i Romana Bartnickiego. Zapraszamy!

Na dni pełne fenomenalnej muzyki zapraszają organizatorzy: Burmistrz Czchowa, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej oraz Partnerzy: Związek Artystów Wykonawców „STOART” z Warszawy i F.H.U „Rabek”.

Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
free online course
download huawei firmware
Premium WordPress Themes Download
udemy free download
Skip to content