Konkurs dla instrumentalistów i wokalistów jazzowych \"O Złotą Basztę\"

2016-07-11

O godzinie 17-tej zebrało się Szanowne Jury w składzie: Przewodniczący Marek Michalak oraz członkowie Stanley Berckenridge, Tadeusz Ehrhardt Orgielewski i Bogdan Wysocki. Prezentacje młodych artystów przebiegały bardzo „sprawnie”, gorzej było gdy Jurorzy zaczęli obradować. Burzliwa dyskusja trwała blisko godziny. W końcu postanowili wszystkich uczestników wyróżnić i przyznali następujące miejsca:

I miejsce Rafałowi Dubickiemu (trąbka)

II miejsce Justynie Curyłło (wokal) i Marcinowi Rączka (gitara)

III miejsce Arturowi Jargiło (trąbka)

Wyróżnienie Wiktorii Próchnickiej (wokal)

Po obradach przewodniczący Jury Marek Michalak powiedział „Młodzież była bardzo dobrze przygotowana, nad każdym pochyliliśmy się i wymienialiśmy wiele pochwał jak i uwag, … trzeba przyznać, że tegoroczni konkursowicze prezentowali wysoki poziom”.

Oczywiście przy tej konfiguracji na podium do budżetu konkursu „dorzuciliśmy” kilkaset złotych, aby laureatów uhonorować nie tylko dyplomem, ale i „pewną gratyfikacją”. Środki finansowe na organizację konkursu pochodzą z budżetu Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Czchowie. Dodatkową miłą niespodzianką w ramach tegorocznego konkursu było ufundowanie nagrody dla – najmłodszego konkursowicza – przez Zbigniewa Kotarbę (portal internetowy „Polska jest piękna”). Nagrodę otrzymała Wiktoria Próchnicka z Podole Górowa (z sąsiedniej gminy Gródek nad Dunajcem).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i niezwykłą sympatię, którą naprawdę obdarzaliście wiele osób (sama tego doświadczyłam) – jesteście wyjątkowi. Dodatkowo w poniedziałek rano, miło było odebrać maila z informacją: „Szanowni Państwo! Klikając w poniższy link mogą Państwo przeczytać kilka słów z wrażeń po festiwalu. Może warto umieścić link w aktualnościach? http://www.muzykuj.katowice.pl/podroze/b-j-f-czyli-co-sprawia-ze-muzyka-jest-autentyczna/ ….” Dziękujemy za piękne słowa, a Państwa z przyjemnością odsyłam pod wyżej podany adres – bo warto zapoznać się z innymi opiniami.

 

Pozdrawiam

Elżbieta Ogiela


Sponsorzy
Sponsorzy główni
Współorganizatorzy
Patronat medialny
TVP Kraków rdn_m.jpg jazz_forum_m.jpg czas_czchowa_150.jpg czchow_pl_m.jpg polskajestpiekna.eu